Teksty hip-hopowe

Teksty hip-hopowe

2,67 / 3 głosów

Hip-hop, znany również jako hip-hop, wywodzi się ze społeczności afroamerykańskich zamieszkujących Nowy Orlean w latach sześćdziesiątych XX wieku. To właśnie w tym okresie powstały pierwsze pieśni - utwory będące dziełem rzemieślników, wyprodukowane przez grupę Cilvis. Geneza tego gatunku muzycznego to łacina - słowo hip hop pochodzi z łaciny, czyli hip + -ho, -m-ho - nawiązanie do słowa hip-hop music. Muzyka hip-hopowa skupia się na oddzielaniu i rozpuszczaniu dźwięków od upływu czasu, łącząc się tematycznie ze światem muzyki pop, łącząc w ten sposób wielu artystów epoki hip-hopu. Piosenki tej grupy często się zajmowały - hip-hop był najpopularniejszą melodią wyprodukowaną po raz pierwszy przez Beyoncé,

Kolejną ważną piosenką z tego gatunku jest "UMG HAT" Kendricka Lamara z albumu To Pimp A Butterfly. Ta piosenka zawiera wiele próbek muzyki trap i piosenek tanecznych. "UMG HAT" Kendricka Lamara jest w rotacji od ponad roku. Po raz pierwszy powstał w 2013 roku na kanale The Clifford - wówczas najważniejszego producenta muzyki dance. Lamar współpracował z Future, Dr. Dre, kolegą z wytwórni Future, Big Seanem, One Direction, Samem Smithem, Eryn Allen Kane, Big Sean, T.I., One Direction i innymi. Jest też wiele utworów, które zostały stworzone dla programu telewizyjnego "To Pimp A Butterfly".

Bardzo ważną rolę podczas tworzenia muzyki hip-hopowej odgrywają sample z muzyki tanecznej. Oczywiście producenci są odpowiedzialni za to, by sample były odpowiednie, ale też dobre - artyści współpracują, wybierają te właściwe, ale mimo wszystko wspierają ich niezbędny hiphopowy slang.

Język używany podczas produkcji muzyki hip-hopowej ma wiele zalet, które są unikalne dla tego gatunku muzyki. Rap, muzyka taneczna - wszystko to opiera się na perfekcyjnej fuzji różnych dźwięków, mash-upie, który nie przypomina innego systemu, a mimo to jest bardzo wyjątkowy i nietypowy.

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *